Chybová zpráva

  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() ve funkci theme_links() (řádek: 1809 v souboru /www/ynternet.cz/ynternet.cz/includes/theme.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() ve funkci theme_links() (řádek: 1809 v souboru /www/ynternet.cz/ynternet.cz/includes/theme.inc).

Přidejte se k nám, pište!

Základem projektu Ynternet.cz je webový magazín, jehož obsah vytvářejí senioři se zájmem o tvůrčí psaní a žurnalistiku. Ovšem jedná se také o vzdělávací online kurz tvůrčího psaní a žurnalistiky pro lidi této věkové kategorie. Psaní a publikování na internetu je koníček, který může provozovat prakticky každý při minimálních nákladech. Stačí vám k tomu počítač a připojení k internetu. Platforem pro publikování najdete na internetu nepřeberné množství, ať už placených či zdarma. Můžete psát na Facebooku, Twitteru či jiné sociální síti, můžete využít služeb bezplatných blogů nebo si koupit doménu a začít provozovat své vlastní stránky.

My vám přinášíme zajímavou alternativu. Poskytujeme bezplatnou publikační platformu - webový magazín Ynternet.cz - a k tomu vás (rovněž bezplatně) radami a zpětnou vazbou povedeme cestou k profesionální žurnalistice či zájmovému psaní. Výhodou je také věkové zacílení magazínu, které je předpokladem toho, že váš článek bude číst příjemce blízké věkové kategorie a podobných zájmů. Současná společnost nás naučila dívat se na slovíčko "zdarma" s opatrností. Nic přece není zdarma! Ve skutečnosti ani naše služba. Od lidí zapojených do projektu totiž na oplátku získáme obsah pro náš magazín. A věříme, že to bude obsah zajímavý a vyhledávaný. Jsme totiž přesvědčeni o tom, že senioři mají mladším generacím hodně co nabídnout ve zpravodajské, tím spíš v názorové žurnalistice. Rovněž věříme ve čtenářskou atraktivitu memoárového psaní. Sepsané vzpomínky na prožité události, které se jednomu mohou zdát všední a zanedbatelné, mohou pro jiného být exotickým a vzrušujícím čtením.

Cílem projektu je nejen vytvářet zajímavý webový magazín s důrazem na psaný obsah, ale také poskytnout a rozvíjet smysluplného koníčka aktivním seniorům. Novinářské a tvůrčí psaní je řemeslo, které si lze poměrně snadno osvojit. A nejde to jinak než praxí. Základem je naučit se pravidelně psát. Jedině tak si postupně osvojíte správné postupy a vypilujete osobitý styl. Co se vám na začátku bude zdát obtížné, stane se pro vás za pár měsíců pravidelného psaní samozřejmostí.

Zpětná vazba lektora bude jenom nadstavbou tohoto procesu. Daleko větší motivací jsou reakce čtenářů, čtenost článků a jejich hodnocení, diskuze, jež články vyvolají. Odměnou vám bude zasloužený pocit, že aktivně vstupuje do veřejného prostoru, ovlivňujete ho svými názory a zkušenostmi a posilujete význam své osobnosti. Jak intenzivně a v jakém rozsahu už je věc každého z nás. Nedozírné možnosti webového publikování jsou dvojsečné. Na jednu stranu dávají v naší společnosti příležitost opravdu každému se ve veřejném prostoru projevit, na straně druhé je celá společnost na internetu denně bombardována terabajty nesmyslného, bezobsažného, zfušovaného a mnohdy nevkusného obsahu a internet připomíná odpadní stoky zamořující středověká města. Tradiční novinařina v tomto prostředí lidově řečeno dostává na frak. Nejen, že je v množství lidového braku stále více zatlačována do pozadí, ale často v rámci zoufalého boje o čtenáře přebírá praktiky tohoto odpadu. Výsledkem je likvidování spisovného jazyka, rezignace na osvědčené novinářské postupy, nízká informační hodnota podávaných zpráv a výrazný ústup od psaného projevu, který nahrazuje především video. Boj s rostoucí dekadencí internetové společností je jistě nad naše síly. Nicméně věříme, že kultivovaný psaný projev si stále najde dost příjemců. Stejně tak věříme, že tento zájem bude mít rostoucí trend. Historie nám ukazuje, že po každém kulturním propadu vždy přišla kulturní renezance.

Chcete být toho součástí? Přidejte se, je to jednoduché.

Jak na to? Prvním krokem je registrace. Pokud kliknete na předchozí slovo registrace, dostanete se na stránku vytvoření nového účtu alias registrace. K čemu je to dobré? Například k tomu, abychom věděli, kdo ke kterému příspěvku patří. Také k tomu, aby mohl program například vyhledat ostatní příspěvky jednoho autora a ten kdo bude mít zájem si je bude moci přečíst. K úspěšné registraci si zvolíte jméno, vyplníte svou e-mailovou adresu a zvolíte heslo.

O čem psát? Co se můžete naučit?

Jak se Vám líbí?: 
3
Průměrné hodnocení (1 vote)